Doborowe samochody – nabędziesz je na wyjątkowych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, to kłopotliwe, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. W następstwie tego opowiastki o tym, że jakiś samochód należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że wiele z używanych przez istotne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są ekskluzywne samochody, jakie kiedyś były własnością popularnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się luksusowe samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on znaczne zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To kłopotliwe, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a uciekając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, aby odzyskać chociaż znikomą część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Które automobilowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje gustownych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną kupić samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć komfort i zadumać się nad fortuną innych. Wielokrotnie, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć samochodem, jaki niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I naturalnie w przypadku samochodów pierwszorzędnych, które zostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie lifestyle przedstawiamy takie przypadki.

Aukcje wozów wytwornych cieszą się kolosalnym zainteresowaniem. I nie chodzi tu tylko o wozy najnowszej generacji – w wielu przypadkach się zdarza, że najwyższe kwoty uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, ale mające jakąś swoją historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na aukcjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo tylko, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              lifestyle

https://www.fox360.net/pl         styl
życia

https://www.fox360.net              videos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *