Postawa i styl ubioru – o to dbamy

Kto planuje ciuchy? Niewątpliwie projektanci. Niektórzy z nich znani są na całym świecie. Ubrania tych w największym stopniu kultowych niestety nie są generalnie dostępne, wyprzedawane są tylko w praktycznych domach mody lub robione na zlecenie a w dodatku ich cena jest w gruncie rzeczy niezwykle wysoka. Dlatego też stereotypowi ludzie zarabiający średnią krajową raczej nie decydują się na to, by takie ubrania od projektantów nabywać, by chodzić w nich na co dzień. 

Czy zwracamy szczególną uwagę na wygląd swój czy osób, które nas otaczają? Zdecydowanie tak. W wielu przypadkach robimy to totalnie nieświadomie oraz nawet jeżeli twierdzimy, że wygląd człowieka nie jest najważniejszy – patrzymy na niego. Analizujemy człowieka po tym, jak wygląda. I nie chodzi tu o to, aby mieć na sobie drogie, markowe ubrania, by ubierać się u legendarnych projektantów. Takie rozstrzygnięcia są tylko dla tych, jakich na to stać. Ludzie totalnie przeciętni, którzy nie są w stanie na ubrania przeznaczyć znacznych pieniędzy powinni poszukiwać zupełnie innego, nie nacieszonego przepychem stylu ubierania się. A dla niektórych z nas takie poszukiwania nie są w żadnym wypadku takie uciążliwe ani skomplikowane. Powinniśmy jedynie wiedzieć, co nam się podoba, musimy potrafić oszacować jakość pozyskiwanych przez nas ubrań. Wybierajmy takie, jakich jakość jest stosowna. A takie rzeczy w żadnym wypadku nie muszą być drogie. Zróbmy sobie spacer po punktach sprzedaży w poszukiwaniu prawdziwych perełek ubraniowych. Jeśli będziemy mieć szczęście kupimy wiele za niewiele. I na takie szanse polujemy.

Znajdź własny styl ubioru

Poszukujemy prywatnego stylu i nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak to uczynić? Podoba nam się wiele rzeczy lecz nie jesteśmy przekonani, jakie do nas pasują a które nie? Poradźmy się stylisty. Współcześnie bardzo wiele osób z porad stylistów korzysta. I w żadnym wypadku nie są to tylko aktorzy, piosenkarze lub znani celebry Ci. Pragniemy wyglądać dobrze, pragniemy mieć własny styl. Wskutek tego dążymy do tego, aby nasze ubrania po mistrzowsku pasowały do nas, figury, osobowości. Styliści potrafią przyjrzeć nam się z daleka, ocenić nas z dystansem. To, jaki wybierzemy styl uzależnione jest od wielu rzeczy, nie jedynie od charakteru, niemniej jednak chociażby od zawodu, jaki wykonujemy, od miejsca, w jakim pracujemy. Więcej rad odnajdziesz na stronie health. 

Nie obawiajmy się metamorfoz, nie bójmy się analizować, sprawdzać, próbować nowych rzeczy, innowacyjnych krojów. Na takim testowaniu polega poszukiwanie własnego stylu. A bywa, że poszukiwania stylu trwają poprzez wiele miesięcy a nawet lat. Dajmy sobie możliwość na to, żeby go odkryć. I nie zrażajmy się modowymi wpadkami. Te zdarzają się nawet najlepszym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *